Jdi na obsah Jdi na menu
 


Cavesal Jossy Reynvoet Bitless Art of Riding

11. 8. 2017

20786421_10214269163949388_1089565151_n.jpgPo více jak měsíčním čekání mi konečně přicestovala rovnou z Belgie uzdečka od Jossyho Reynvoeta - Bitless Art of Riding. Konkrétně černo-stříbrný Cavesal Deluxe. Vzhledem k tomu, že zájemců o Jossyho promyšlené nástroje bylo více, mámmožnost porovnat jak provedení Deluxe, tak provedení Premium. Více již uvnitř článku, kde se s Vámi podělím o mé první dojmy.

 

S Jossyho cavesalem jsem měla možnost pracovat již na klinice, proto jsem poté neváhala a uzdečku rovnou objednala. Tento nástroj se mi velice zalíbil, nejen vzhledově, ale především svou funkčností - je vidět, že Jossy na současné verzi chvíli pracoval a vylepšoval, je tedy promyšlená skutečně do detailů. Největší dilema bylo, zdali pořídit rovnou Cavemore, a to i přesto, že páky se mi budou z počátku pouze plést, než je začnu časem využívat k práci. Původně jsem si říkala na co kupovat dvě uzdečky, ale po delším přemýšlení jsem usoudila, že páky ještě nějakou dobu jistojistě využívat nebudu, a tak jsem sáhla po Cavesalu.

Když už jsem vyřešila dilema cavesal vs. Cavemore, přišla na řadu kvalita provedení. Nabízí se ve dvou, tedy premium - levnější verze, a deluxe - dražší verze. Právě na rozdíl mezi nimi bych se chtěla podrobněji zaměřit.

 

Premium:

Cavesal Premium qualityUzdečka je ze strojově vyřezávané kůže, bez vypodložení. Rozdíl je poznat na první pohled, kůže je hrubější (z rubové strany), hrany nejsou zahlazené. Tvar nátylníku je také lehce odlišný. Kování je úplně odlišné od deluxe verze, přezky jsou barvené na stříbrno a jsou vzhledově jiné. Kroužky na uzdečce jsou větší a lehce silnější. Dle mého názoru je jedinou společnou částí s deluxe Cavesalem spojnice lícnice a nánosníku s nápisem Bitless Art of Riding.

 

 

 

Deluxe:

Cavesal Deluxe qualityUzdečka je ručně vyráběná, kůže je na první pohled od premium verze odlišná. Hrany jsou zaoblené, zaleštěné, hladké. Z rubové strany je kůže také hladká. Přezky nevypadají barvené. Vyjma těch, které jsou na lícnici, jsou s rolkou, aby kůže lépe prokluzovala a neničila se. Nátylník i nánosník jsou velmi pěkně vypodložené, obzvlášť bych vyzvedla vypodložení nánosníku, které můžete vidět i na přiložené fotografii. Je opravdu měkounké a je ho silná vrstva. Vzhledem k tomu, že je uzdečka nová, je kůže na ní dost neforemná a také vrže, to se u premium verze neděje.

 

Cavemore:

Cavemore Premium qualityCavemore je opět dostupné v premium i deluxe verzi, uzdečky jsou stejné jako u cavesalu. Rozdíl je jen v pákách. Ty jsou buď ve verzi stirrup, tedy s otáčivým koncem, nebo round, tedy kulaté bez otáčivých konců. Zde záleží na Vás a Vašem koni, zdali mu vadí cinkání pák v typu stirrup, nebo zdali například dáváte přednost otěžím bez karabiny (ideální pro stirrup typ), nebo s karabinou (zde bude pravděpodobně lepší round typ, aby za sebou zbytečně nenásledovaly dva otáčivé články).

Vzdálenost mezi pákami typu round je pevně daná, v tomto konkrétním případě je to 16,5cm. To je dáno spojením konce pák, které je tak drží pevně u sebe.

I Cavemore má kroužek na vodění, na rozdíl od Cavesalu je pouze jeden a je větší, což ale v práci nepřekáží - pokud do něj chcete zapnout otěže. S Cavemore lze tedy pracovat shodně jako s Cavesalem, avšak musíte počítat s tím, že v určitých případech může páka překážet.

 

U mě na plné čáře vyhrává Deluxe Cavesal. Vzhledem k tomu, že jsem si ověřila, že na pákách určitě ještě pracovat nebudu, byl Cavesal jasnou volnou, páky by se mi zbytečně pletly. Deluxe verzi jsem pak zvolila především proto, že nátylník u premium verze mi přišel zbytečně veliký, hlavním důvodem pak bylo vypodložení, které na mnou používaných uzdečkách nesmí chybět. Rozhodně to nebyl krok vedle a po shlédnutí Cavesalů obou kvalit doporučuji sáhnout po deluxe verzi. Cena je sice astronomická, 255€ za deluxe verzi, 175€ za premium verzi, ale rozhodně se vyplatí investovat, pakliže předpokládáte, že uzdečku budete aktivně využívat. Jen počítejte s tím, že poštovné z Belgie do ČR je dalších 40€.

 

FOTO:

 

Porovnání nánosníků, blíže u stěny delue, premium verze vespod fotky.

Nánosníky

 

Vlevo cavesal premium, vpravo vzadu cavesal deluxe, před ním cavemore premium (lze poznat i podle přezek, obdélníkové jsou premium, zakulacená deluxe). Je zde vidět hrubost kůže.

Rozdíl Premium x Deluxe

 

Porovnání přezek, vlevo premium, napravo deluxe, lze vidět i rozdíl v kůži.

Přezky

 

Porovnání nátylníků, blíže ke stěně deluxe, v popředí premium kvalita.

Nátylníky

Nátylníky zespodu.

Nátylníky

 

Porovnání kůže - vlevo premium, napravo deluxe.

Kůže

 

Porovnání nánosníků - nahoře deluxe, dole premium. Liší se velikostí kroužků - menší a silnější u premium, také způsobem usazení.

Nánosníky

 

Premium vs. Deluxe (v pozadí).

Premium x Deluxe

 

Cavemore premium.

Cavemore Premium quality

 

Spojka lícnice a nánosníku.

Bitless Art

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář