Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nabídka

Po květnové klinice s Jossym Reynvoetem se na mě obrátilo pár z vás s otázkou poradenství. Do té doby něco, o čem jsem ani zdaleka nepřemýšlela, neboť se sama stále učím a pořád máme před sebou s Cherdou dlouhou cestu. Avšak když jsem byla oslovena s poradenstvím jednoho akademického nadšence, který je však v práci ze země absolutním nováčkem, řekla jsem si, že to alespoň zkusím. K jedné nadšenkyni se přidali další pravidelní studenti a tak nabízím následující:

 

Možnost poradenství práce ze země, nejen ve smyslu akademického jezdectví.

 

To znamená poradenství v oblastech:

- vodění koně

- lonžování

- práce na obnosku

- práce na otěžích

- práce na dlouhých otěžích

 

 

 

Primárně se setkávám se studenty, kteří mají zájem vzdělávat se akademicky, avšak ze zkušeností vím, že většina těchto studentů potřebuje nejprve průpravu ze země jako takovou. To znamená že radím lidem naučit se komunikovat s koněm tak, aby byli schopní dovést ho z bodu A do bodu B, aniž by je kůň někam tlačil, táhnul, nebo se naopak loudal.

Poté již začínáme se samotnou prací na obnosku, nejprve v zastavení, tak, aby kůň, pochopil pobídky obnoskem a bičem, posléze začínáme hledat rovnováhu koně v kroku, nejprve bez jezdce. Jako zpestření prokládáme lekce lonžováním. V pokročilejší fázi již částečně pracujeme na krátkých otěžích.
Poradenství je vhodné pro začátečníky, případně mírně pokročilé. Snažím se vést lekce jako společnou debatu o dané problematice, a to nejen v případě, že se mé techniky liší od technik různých trenérů, vždy tak aby jezdec/vodič danou problematiku skutečně pochopil a osvojil si ji. Nesnažím se své studenty něco drylovat bez připuštění vlastního omylu, snažím se ze studentů vychovat samostatně myslící tvory, kteří jsou schopni si vzít z dané metody to, co je jim blízké, a o čem jsou přesvědčeni, že je správně.

 

Počet studentů v dané lokalitě je vždy na domluvě, záleží na vzdálenosti - výjezdním místem je Mladá Boleslav. Pokud máte zájem, neváhejte mě kontaktovat na email tereza.svobodova3@gmail.com, případně na facebooku:

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář